Ruský prezident Vladimír Putil pritlačil na ruských oligarchov, počas nasledujúceho obdobia od nich očakáva investície v hodnote až 120 miliárd dolárov.
Tento krok sa rozhodol podstúpiť a sľubuje si jeho naplnenie ešte do doby, kým skončí jeho funkciové obdobie. Od najväčších ruských oligarchov chce dostať zmienenú čiastku a následne s ňou operovať v prospech ruskej ekonomiky a to spôsobom, že ruská ekonomika zvýši svoje investície. Podstúpením tohto kroku sa očakáva možnosť budovania kvalitnej, pokrokovej a prínosnej domácej ekonomiky i napriek tomu, že Rusko sa postavilo západným sankciám.
Obchodovaniu so západom tak môže dať zbohom, ale má v pláne postaviť sa na vlastné nohy, nebyť závislé od kapitálu či technológií západných krajín. Kremeľ už hľadá vhodné riešenia, aby mohol Putin svoj plán zrealizovať a počítať so zvýšením ruskej životnej úrovne do viditeľnej miery.
Kremeľ tak v plnom nasadení nasleduje stanovený plán, aby mal reálne naplnenie a to v stanovenej miere, aká bola sľúbená Putinom. 120 miliárd dolárov zozbieraných od najbohatších ruských oligarchov a to všetko do doby oficiálneho ukončenia jeho oficiálneho postu, čo má byť v roku 2024. Zozbieraním tejto čiastky by si ruská ekonomika prilepšila údajne o 15 až 20 %. Rusko by tento kapitál investovalo do svojej vlastnej zeme a to vo výške investície rovnej štvrtine hrubého domáceho produktu. Takáta investícia by bola zároveň najvyššou investíciou v danej zemi od pádu bývalého Sovietskeho zväzu. O to menej finančných prostriedkov by však zostalo v rukách akcionárov, ktorí výdavky firiem hradili zo svojho kapitálu.
Podobné zmeny a opatrenia zrejme budú potrebné, nakoľko Rusko zostalo od západných sankcií odrezané. Mnohým súkromným podnikom a najmä investorom či magnátom s vyšším ziskom sa podobný smer systému nepáči, snažia sa uchrániť si väčšinu svojich príjmov. Kremeľ tak z tohto podnetu vydal prísnejšie opatrenia, ktoré by daný plán umožnili zrealizovať i napriek ich možnému nesúhlasu.