Tento rok bol dúhový pochod naozaj veľkolepý. Počet účastníkov prekonal doterajšie očakávanania a doterajšie ročníky. Zúčastnilo sa ho až desaťtisíc ľudí.
Pochod sa začal v sobotu 10 júla v Bratislave na Hviezdoslavovom námestí o zopár minút pred pol piatou hodinou. Celú akciu uviedol spevák Šarkan. Podľa neho údajne bratislavský PRIDE podporilo až tridsaťpäť veľvyslanectiev, vrátane Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
Pride sa niesol vo farbách dúhy, ale aj vlajkami Európskej únie a Slovenska. Tak ako každoročne, aj tento rok chceli účastníci poukázať na nerovnosť ľudí s inou sexuálnou orientáciou a podporou tejto myšlienky. Vyzývali aj politikov, aby túto tému nevyužívali na svoje volebné kampane. Organizátori sa zhodli, že do budúcna im Hviezdoslavovo námestie stačiť nebude a budú sa musieť presunúť na iné miesto. Každý rok je nasadených menej policajtov, situácie je rokmi bezpečnejšia.
Ako každoročne sa počas Prideu usporadúva aj pochod Hrdí na rodinu. Účastníci tohto pochodu majú oblečené červené tričká. Práve oni sa len prizerali na Pride. Na tejto akcií sa nezúčastnila naša prezidentka Zuzana Čaputová ani premiér SR Peter Pellegrini. Neprišli ani na zhromaždenie Hrdí na rodinu.
Po Bratislave sa prechádzali aj prívrženci Kotlebovej ĽSNS.Nešlo o oficiálnu akciu, ale len o prechádzku mestom.
Dúhový Pride je verejný pochod v našom hlavnom meste Bratislava. Zameriava na ľudské práva lesieb, gejov, bisexuálnych a transgender ľudí a zrovnoprávnenie ich sexuálnej orientácie a rodovej identity. Každoročne sa koná od roku 2010. Podľa organizátorky z roku 2018 Diany Pruchnerovičovej, sa u nás uskutočňuje stále ako protest. Nie je to oslava ani karneval, pretože z legislatívneho hľadiska ešte nie je čo oslavovať.
Podľa vyjadrení ľudí je problémom hlavne to, že sa nemôžu zosobášiť. Vysvetlili to na príklade, že ak sa jednému z partnerov niečo stane, pracovníci nemocnice nemusia toho druhého k nemu pustiť alebo im ani neoznámia, že sa takáto skutočnosť stala. Toto vedie k diskriminácii.